EN

01 Haziran 2021

SASA POLYESTER KÜRESEL LİDERLİĞE OYNUYOR

SASA POLYESTER SANAYİ A.Ş, 2023 YILINDA 330 MİLYON DOLAR YATIRIM BEDELİNE SAHİP ELYAF ÜRETİM TESİSİNİ DEVREYE ALIYOR. BU YATIRIMLA, ŞİRKETİN CİROSUNA YILLIK 550 MİLYON DOLAR KATKI SAĞLANACAK. ERDEMOĞLU HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI İBRAHİM ERDEMOĞLU, 2023 YILI SONUNDA DEVREYE ALINACAK İŞLETMELERLE BİRLİKTE TOPLAM YATIRIM TUTARININ YAKLAŞIK 2.4 MİLYAR DOLARA ULAŞACAĞINI SÖYLÜYOR VE EKLİYOR...

06 Nisan 2021

Erdemoğlu, Türkiye’de en zengin 10 Türk arasında

Dünyanın ve Türkiye’nin en zenginleri listesi açıklandı. Dünyada toplam 2674 kişinin bulunduğu listede, İbrahim Erdemoğlu 1580. sırada, Ali Erdemoğlu ise 1750. sırada yer aldı. Türkiye sıralamasında ise İbrahim Erdemoğlu 2 milyar dolarlık serveti ile 7. sırada yer alırken, Ali Erdemoğlu ise 1,8 milyar dolarlık servetiyle 9. sırada yer aldı.

27 Temmuz 2020

ANADOLU’NUN EN ETKİN 50 İŞ İNSANI

Gaziantepli Erdemoğlu Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu Anadolu’nun en etkin üçüncü ismi oldu.

03 Nisan 2020

ERDEMOĞLU’NDAN DEV BAĞIŞ VE İSTİHDAM GÜVENCESİ

Türkiye´nin önemli sanayi gruplarından, bünyesinde Merinos, Dinarsu gibi halı şirketleri ile .Sasa Polyester A.Ş.’yi barındıran Erdemoğlu Holding´den, `Biz Bize Yeteriz Türkiyem´ bağış kampanyasına 3 ayaklı dev destek geldi.

01 Mart 2020

FORBES EN ZENGİN 100 TÜRK

57. sırada - İbrahim Erdemoğlu 600 Milyon Dolar, Servetin Kaynağı: Erdemoğlu Holding Yaş: 57, evli, 3 çocuklu, Doğum Yeri: Adıyaman

29 Ekim 2018

Dünya Gazetesi

HEDEF FAKÜLTEYİ ÜNİVERSİTEYE DÖNÜŞTÜRMEK Mehmet Erdemoğlu Mühendislik Mimarlık Fakültesi açıldı.Başta Adıyaman ve Gaziantep olmak üzere Türkiye'nin farklı illerinde eğitim yatırımları yapan Erdemoğlu ailesince Adıyaman'ın Besni İlçesinde Merhum Babaları Erdemoğlu Holding Onursal Başkanı Mehmet Erdemoğlu adına yapılan Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi törenle açıldı.

19 Haziran 2017

Hürriyet Gazetesi – Vahap Munyar

VATANDAŞ 3.5 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM YAPACAK AÇILIŞI BANA YAPTIRACAK Önceki akşam İstanbul Tarabya'daki Cumhurbaşkanlığı Huber Köşkü... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın medya gruplarının sahipleri, genel yayın yönetmenleri, köşe yazarları, TV program yapımcı ve sunucularından oluşan ekiple iftarı var.

01 Ocak 2014

Posta Gazetesi – Çağrı Bilgin

“Kahveye gider okey oynarım” Halıda dünya birincisinin bir Türk firması olduğunu biliyor muydunuz? Merinos; Gaziantep’deki 3 ve Rusya’daki fabrikasında yılda 40 milyon metrekarelik halı üreterek bu ünvanı taşıyor. Türkiye, Belçika’yı geçerek dünya halı üssü oldu. Dünya lideri Merinos, iç pazarda da açık ara lider. Merinos’un Dinarsu, Padişah gibi markaları,

01 Eylül 2013

Kitap adı: Patron Çıplak - Demet Cengiz

Merinos Halı markasıyla biliniyorlar. İlk tanıştığımızda dünyada bu sektörde üretim yapan en büyük üçüncü firmanın sahibiydi ve birincilik hedefliyordu. Yıllar içinde bu hedefini gerçekleştirdi ve “en büyük” oldu. Yokluktan geldiğini her fırsatta anlatan, geçmişini hep aklında tutan bir patron o… Çalışanlarını ev sahibi yapıyor, eğitime milyonlarca dolar bağışlıyor.