EN

Dünya Gazetesi

29 Ekim 2018

HEDEF FAKÜLTEYİ ÜNİVERSİTEYE DÖNÜŞTÜRMEK

Mehmet Erdemoğlu Mühendislik Mimarlık Fakültesi açıldı.
Başta Adıyaman ve Gaziantep olmak üzere Türkiye'nin farklı illerinde eğitim yatırımları yapan Erdemoğlu ailesince Adıyaman'ın Besni İlçesinde Merhum Babaları Erdemoğlu Holding Onursal Başkanı Mehmet Erdemoğlu adına yapılan Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi törenle açıldı.

Açılışa Milletvekilleri Muhittin Taştan, Bayram Yılmazkaya, Abdurrahman Tutdere,  Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Merinos Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu ile çok sayıda davetli katıldı.

625 dönüm alan üzerine kurulan Mehmet Erdemoğlu Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinde 4 adet amfi derslik, 3 adet atölye, 4 adet stüdyo çalışma alanı, 2 adet bilgisayar laboratuvarı ve dört adet derslik ile idari bölümler yanı sıra, kütüphane, toplantı ve seminer salonu gibi sosyal donatılarda bulunuyor.

Törende konuşan Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, babaları Merhum Mehmet Erdemoğlu'nun hayalini gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını ifade ederek, "Ülkemizin kalkınması için birinci önceliğimiz eğitim. Babamız Merhum Mehmet Erdemoğlu'nun emirleri doğrultusunda ve imkanlar ölçüsünde eğitime yatırımlar yaptık, yapıyoruz. Bugün babamızın hayali olan Mühendislik ve Mimarlık Fakültesini çok şükür hizmete açıyoruz. Binasını yaptığımız Fakültemizin gelişmesi için bundan sonrada elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz. Öğrencilerimize tüm şirketlerde staj imkanı vereceğiz, eğiteceğiz ve Türkiye'nin geleceği için yetiştirmek için var gücümüzle çalışacağız. Aile olarak en büyük hayalimiz, fakültemizin ileride Besni Üniversitesi olmasıdır" dedi.

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Talha Gönüllü ise fakültenin ilimin beşiği olmakla kalmayıp, aynı zamanda Adıyaman'a katkısı olan bir üretim merkezi haline geleceğini söyledi. Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı da Erdemoğlu ailesinin daha önce de Besni ilçesine ilkokul ve lise açtığını, bugün de fakültenin açılışını yaptıklarını belirterek, "Bunun bir adım ötesi üniversite kurmaktır. İnşallah Besni Üniversitesinin de kurulduğunu görürüz" diye konuştu. Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilerek, fakülte binası gezildi.